Zakończenie projektu i wystawa „Uszyj zamiast kupować”

W sobotę 26 listopada br. w sali tanecznej Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie odbyła się wystawa podsumowująca projekt realizowany przez Babski Klub Optymistek 40+ pn. „Uszyj zamiast kupować”. Wniosek o mikrodotację składało dla BKO 40+ Koło Gospodyń Wiejskich w Krągach.

Projekt polegał na cyklu spotkań projektowych, w ramach których przeprowadzono warsztaty z szycia posługując się materiałami ekologicznymi (naturalnego pochodzenia). Warsztaty odbywały się okresie od 2.09.2022 r. do 25.11.2022 r. w udostępnionym przez CKiR pomieszczeniu, w których udział wzięło 12 pań z gminy Borne Sulinowo.

W trakcie warsztatów wykonano m.in. dekoracje świąteczne i personalizowane oraz lalki dekoracyjne.

Na wystawę przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy powiatu szczecineckiego, którzy zapoznali się z techniką wykonywania prac z ekologicznych materiałów, a także mogli skosztować produktów ekologicznych i smakołyków przygotowanych przez beneficjentki projektu (m.in. babeczki marchewkowe, ciastka migdałowe, babkę makową, ciasto ze słonecznikiem, ser podpuszczkowy, swojski chleb i inne). Panie swoim gościom serwowały również wyśmienitą kawę z expresu.

Projekt „Uszyj zamiast kupować” otrzymał dofinansowanie w ramach programu Społecznik 2022-2024 w kwocie 5.000,00 zł, natomiast wkład własny osobowy został wyceniony na 910,00 zł.

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”

#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR