Zespół „Jarzębiny” z Jelenia

Zespół Jarzębiny z Jelenia istnieje 9 lat.

Obecnie liczy 10 osób. Kierownikiem zespołu jest Wojciech Więckowski.

W swoim repertuarze zespół prezentuje pieśni ludowe, gawędy i obrzędy związane z folklorem. Wykonuje także piosenki okolicznościowe biesiadne, wojskowe i kościelne.

Śpiewanie sprawia nam ogromną radość, a spotkania z innymi zespołami i wymiana doświadczeń pozwala nam się rozwijać i nawiązywać nowe przyjaźnie.

Śpiewamy nie dla sukcesów choć i takimi możemy się pochwalić. Najbardziej jesteśmy dumni z organizacji sztandarowej imprezy pn.: WIOSENNY PIKNIK FOLK w Jeleniu, w którym biorą udział zespoły z całego województwa zachodniopomorskiego.

Możemy się pochwalić wieloletnią współpracą z zespołem ŻYTNICA z Białorusi i Złotą odznaką od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”.

Zapraszamy na stronę facebook: https://www.facebook.com/jarzebiny.zjelenia


Jubileusz X-lecia zespołu „Jarzębiny”

Dnia 22 października zespół „Jarzębiny” z Jelenia obchodził zacny Jubileusz X-lecia swego istnienia. Na tę okoliczność zaproszono grono osób, które miały okazję na przestrzeni 10 lat współpracować z zespołem oraz wspierać go w działaniach mających na celu krzewienie polskiej kultury ludowej. więcej …