Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej https://ckir.bornesulinowo.pl/.
Data publikacji strony internetowej: r. Data ostatniej istotnej aktualizacji: r.
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB) oraz program WAVE.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową strony internetowej możesz zgłosić do Piotr Gałka — e-mail animator.ckir@bornesulinowo.pl lub telefonicznie +48 94 374 96 12.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
W celu ułatwienia złożenia żądania zapewnienia dostępności udostępniamy Wniosek o zapewnienie dostępności, na podstawie którego możesz zgłosić potrzebę zapewnienia dostępności cyfrowej, architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej. Dokument ten znajduje się pod deklaracją dostępności. Wniosek należy wysłać na adres mail: animator.ckir@bornesulinowo.pl.
Istnieje również możliwość poinformowania nas o braku zapewnienia dostępności cyfrowej, architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej. Możesz w tej sprawie złożyć Informację o braku dostępności. Dokument ten znajduje się pod deklaracją dostępności. Informację należy wysłać na adres mail: animator.ckir@bornesulinowo.pl.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej lub architektonicznej czy informacyjno-komunikacyjnej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa podmiotu:
- Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie,
- Adres: al. Niepodległości 21, 78-449 Borne Sulinowo,
- mail: sport@bornesulinowo.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Adres siedziby – Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, al. Niepodległości 21, 78-449 Borne Sulinowo.
Wejście do budynku: Do wejścia prowadzi droga o szerokości większej niż 2m pozwalająca na swobodne wymijanie się. Nawierzchnia dojazdu wyłożona jest kostką brukową o porowatej powierzchni.
Główne wejście do budynku odbywa się schodami (jeden stopień), jednakże jest dostępne osobne wejście dla osób niepełnosprawnych. Przed wejściem głównym znajduje się nieoznakowany stopień o wysokości 15 cm bez odstających części niebezpiecznych, następnie spocznik o wymiarach 150cmx300cm pozwalający na swobodne wymijanie się w drzwiach. Drzwi wejścia głównego są w większości wykonane ze szkła nieoznakowane kontrastowo. Przy wejściu nie znajdują się głośniki naprowadzające osoby głuche i niedosłyszące. Drzwi spełniają normy szerokości (więcej niż 90 Cm) są dwu skrzydłowe. W razie konieczności jest możliwość otwarcia dodatkowego skrzydła. Drzwi otwierają się w miarę lekko, zamykają się z opóźnieniem dzięki siłownikowi, co pozwala osobom poruszającym się wolniej wejść do środka. Wejście dla osób niepełnosprawnych znajduje się kilka metrów wcześniej, jest oznaczone . Prowadzi do niego pochylnia zrobiona z betonowych bloków. Po obu jej stronach zamontowane są barierki o odpowiednich wysokościach w dwóch równoległych liniach. Na końcu pochylni znajduje się zadaszony spocznik o odpowiednich wymiarach 170 cm x 300 cm. Drzwi wejściowe dla niepełnosprawnych dwu skrzydłowe o odpowiednich wymiarach 115 cm każde skrzydło. Przy drzwiach znajduje się dzwonek dla osób niepełnosprawnych informujący o konieczności otwarcia drzwi . Istnieje również możliwość wcześniejszego kontaktu w celu pomocy osoby niepełnosprawnej. W razie konieczności prosimy o kontakt tel. +48 94 374 96 12
Parking: W okolicach budynku po obu jego stronach przygotowano i oznaczono około 30 miejsc parkingowych. Brak oznaczenia poziomego parkingu dla osób niepełnosprawnych. Z parkingu od czoła budynku swobodne dojście dla osób niepełnosprawnych do wejścia budynku.
Dostępność komunikacyjna budynków: Przy samym wejściu do budynku ulokowana jest recepcja, w której klient może uzyskać niezbędne informacje. Na ścianie obok gabloty z kluczami wisi dokładny plan budynku z rozpiską wszystkich pomieszczeń. Na wprost od wejścia widnieje tablica z numeracją wszystkich pomieszczeń i co się w nich znajduje. W całym Centrum Kultury i Rekreacji podłoga wykonana jest z kafli dwóch kontrastowych kolorów. Ciemniejszy kolor kafli ułożony jest w środku ścieżki korytarza w kształcie linii prowadzących do różnych pomieszczeń w budynku. Dodatkowo ściany korytarzy są o gramaturze chropowatej kontrastowo różniącej się od sufitu. W większości korytarze są odpowiedniej szerokości od 150 cm do 200 cm. Drzwi do pomieszczeń służbowych, każde o szerokości wymaganej 90 cm. Istnieje dostępność do toalety dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma wind.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami: w budynkach nie ma toalety dostosowanej dla osób z niepełnosprawnością.
Do budynków i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W przypadku problemów z dostępnością architektoniczną możesz skontaktować się z koordynatorem ds. dostępności pod adresem mail: animator.ckir@bornesulinowo.pl.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Ośrodek nie posiada oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym.
W budynkach nie ma pętli indukcyjnych.
W podmiocie można skorzystać z usługi tłumacza języka migowego od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 12:00.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.