Aż 50 młodych miłośników celuloidowej piłeczki, wzięło 3 grudnia br. udział w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego, rozegranym w Bornem Sulinowie. Organizatorami trzeciej edycji tej imprezy, której pomysłodawcą jest niestrudzony propagator tenisa stołowego p. Waldemar Chądzyński, było miejscowe Centrum Kultury i Rekreacji oraz Uczniowskie Kluby Sportowe z Juchowa, Bornego Sulinowa i Żółtnicy.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy” zaprasza do wspólnego redagowania numeru specjalnego gazety „Echa znad Drawy i Gwdy”.
Wokół nas żyją ludzie niezwykli, z prawdziwymi pasjami, tacy, którzy zajmują się czymś wyjątkowym. Często są to na co dzień zwykłe osoby – nasi znajomi, sąsiedzi, osoby mijane na ulicy. Warto o takich osobach opowiadać. Zapraszamy do wspólnego redagowania specjalnego wydania „Echa znad Drawy i Gwdy” o ludziach naszego regionu.
W dniach 7 – 17 września 2011 roku odbywał się VII Plener Artystyczny „Pomaluj mój świat”. Organizatorami, jak co roku było Centrum Kultury i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Do Bornego Sulinowa zjechało 12 artystów z całej Polski. Tym razem, goście przebywali i tworzyli na Zalewach Nadarzyckich, w gościnnych progach Pana Janusza Golanowskiego. Plener zakończył się pięknym wernisażem prac w piątek 16 września.
W niedzielę, 11 września 2011 r., przy hali sportowej Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, odbyły się kolejne Targi Chleba i Miodu. Podczas imprezy można było skosztować i zakupić całą gamę regionalnych wyrobów – rozmaite rodzaje miodów, przeróżne domowe wypieki – od chleba począwszy, na drożdżówkach i pysznych ciastach skończywszy.