Zajęcia nordic walking z KGW w Łubowie!
Zaczęło się! Pierwsze aktywności w ramach projektu „Nie siedź w domu! Weź się rusz!” już stały się faktem. Jak sobota to… poranna gimnastyka na świeżym powietrzu i „pierwsze profesjonalne” kroki w nordic walking. Dzięki uprzejmości i chęci współpracy ze strony pana Piotra Pindrala, wspaniałego trenera nordic walking, w sobotę, 4 listopada, w Łubowie zainteresowane osoby mogły skorzystać ze spotkania odkrywającego tajniki tego sportu. Pan Piotr opowiedział o korzyściach jakie płyną z uprawiania nordic walking, wskazał wiele istotnych spraw związanych z wyborem odpowiednich kijków i akcesoriów, postawą ciała i wpływem na poszczególne partie naszego organizmu. Po części teoretycznej przyszedł czas na rozgrzewkę i ćwiczenia przygotowujące do właściwego „chodzenia o kijach”. Było wspaniale, ale mięśnie uczestników wskazują, że systematycznego treningu to brakuje! Pogoda dopisała, endorfiny z listopadowego słońca zadziałały.
Zapraszamy do włączenia się w aktywności w ramach projektu – nie trzeba należeć do KGW, nie trzeba mieszkać tylko w Łubowie! Wyjdźcie z domu i zróbcie coś dla siebie – to nic nie kosztuje!
Serdeczne podziękowania dla pana Piotra za poświęcony czas, a CKiR za wspieranie szalonych pomysłów KGW w Łubowie.
Projekt finansowany ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.