Integracyjny Rajd Rowerowy.

2 maja – Dzień Biało-Czerwonej rozpoczęliśmy na dawnej rampie kolejowej w Bornem Sulinowie. Czy to za sprawą gorącego słońca czy błękitnego nieba rajd rowerowy, zorganizowany przez dwie instytucje: Centrum Kultury i Rekreacji wraz z Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie, przyciągnął niemal 60 osób.
Wiek nie miał znaczenia – od przedszkolaka po emeryta wszyscy z uśmiechem jechaliśmy w długim peletonie przepiękną ścieżką rowerową wytyczoną na szlaku dawnej kolei niemieckiej. Dziś to trasa rowerowa Pojezierzy Zachodnich R 20.
Dzięki szerokiej wiedzy pracownic Miejskiej Biblioteki Publicznej: pań Bernadety Korniowskiej i Magdaleny Haas, mogliśmy poznać szczegóły historii wplątane w nasze miejsce życia – informacje o największej zaporze przeciwczołgowej na Wale Pomorskim, moście kolejowym nad rzeką Piławą, czy kilka słów o Łubowie.
Odpoczynek w Łubowie przygotowały instruktorki świetlic w Łubowie i Rakowie z pomocą Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Łubowie. Były kiełbaski z grilla, popcorn i wata cukrowa.
Dziecięca energia nie pozwoliła na długie siedzenie w miejscu – animator sportu Piotr Gałka i bibliotekarka Julia Woźniak przeprowadzili wiele ciekawych zabaw integracyjnych.
Na zakończenie wszyscy chętni ustawili się do wspólnego zdjęcia – do zobaczenia za rok!
 
fot. MBP i CKiR w Bornem Sulinowie