Feriada 2023 – Podsumowanie.

Ferie to czas odpoczynku od zajęć szkolnych dla dzieci w okresie zimowym. Aby wypoczynek ten był aktywny, Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie przygotowało atrakcyjną ofertę „Feriada 2023”. W pierwszym dniu ferii odbył się Integracyjny Turniej w UNO,w którym wzięło udział 24 uczestników w przedziale wiekowym 7 – 14 lat, podobne mniejsze turnieje zostały rozegrane również w Juchowie i Radaczu. W dni powszednie od poniedziałku do czwartku odbywały się zajęcia sportowe. W godzinach 11:00 – 13:00 zajęcia z gier zespołowych, natomiast w godzinach 13:00 – 14:30 zajęcia tenisa stołowego. Największym argumentem, który przemawia za tym, że takie zajęcia są potrzebne jest frekwencja. A ta była naprawdę bardzo dobra. Każdego dnia z naszych zajęć korzystało 25 osób. Do dyspozycji były boiska do futsalu, koszykówki i siatkówki. Oprócz tego animator sprawujący pieczę nad uczestnikami organizował konkursy (król rzutów karnych, Turbokozak czy konkurencje siatkarskie dla dziewcząt). Na koniec każdego tygodnia ferii odbywał się Turniej. W Pierwszym tygodniu odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Najlepszym okazał się Kamil Brzeziński. W drugim tygodniu ferii odbył się Turniej Piłki Nożnej „Mini Liga Mistrzów”. Zawodnicy podzieleni na kilka zespołów blisko dwie godziny rywalizowali każdy z każdym. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody zgodnie z zajętymi miejscami, a nagrodę fair – play otrzymał Kacper Biskup.

„Feriada 2023” odbywała się również w 9 świetlicach wiejskich Centrum Kultury i Rekreacji. Animator Sportu odwiedzał świetlice prowadząc tam różnego rodzaju gry i zabawy podczas imprez (karnawałowych i walentynkowych) oraz organizował czas wolny w postaci zajęć ruchowych,a także kącika gier planszowych i karcianych. Instruktorzy świetlic przeprowadzali bardzo urozmaicone zajęcia: kulinarne, kreatywno–artystyczne, rekreacyjne, jak również pogadanki poświęcone profilaktyce, zdrowym nawykom żywieniowym, życiu bez używek, turnieje zręcznościowe. Uczestnicy zajęć otrzymali drobne nagrody i słodki poczęstunek. Feriadę dofinansowano ze środków Gminy Borne Sulinowo.

15 lutego do Bornego Sulinowa zawitały tradycyjnie małe formy teatralne. W wykonaniu Studia Teatralnego „KRAK-ART.” blisko 100 dzieci mogło nie tylko obejrzeć, ale również aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Kopciuszek”.