V Międzynarodowy Plener Artystyczny „Jesienne klimaty”

89W dniu 23.09.09r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste otwarcie V Międzynarodowego Pleneru Artystycznego „Jesienne klimaty”. Oprócz licznej grupy artystów, spotkanie zaszczycili Sekretarz Urzędu Anna Gałązka, wiceprzewodniczący Rady Dariusz Czerniawski i Dyrektor Osir-u w Szczecinku Eugeniusz Szybisty.
Podczas uroczystości, jak co roku wiele się działo. Były kwiaty, podziękowania, test wiedzy o borneńskich plenerach. Wesoło, gwarnie, chociaż nostalgicznie. Na koniec spotkania goście zebrali się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, by tam przy przepysznym jubileuszowym torcie podziwiać przywiezione przez artystów prace.
Minął tydzień. Pełen ciężkiej pracy, ale też spotkań ze sponsorami, mieszkańcami i artystami naszej gminy. Jedno z takich spotkań miało miejsce w naszej bibliotece. Tu odbył się wieczór muzyczno-literacki, w którym uczestniczyły „Podlotki”, „Jarzębiny” i Klub Literacki „Pod Piórem”.
Po tygodniu ciężkiej pracy spotkaliśmy się w nowo otwartej galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej by zakończyć Plener. Piękną wystawę poplenerowych prac zaaranżowała artystka borneńska Bogumiła Śpiewanek. W spotkaniu uczestniczyła Sekretarz Urzędu Anna Gałązka, Kierownik Referatu Promocji i Współpracy Agnieszka Soćko, sponsorzy i zaproszeni goście. Komisarz B.Celer wraz z dyrektorem CKiR Pauliną Undrych-Matkowską wręczyły wszystkim podziękowania, dyplomy i upominki.